Вести 2020/2021. године

Секција за безбедност саобраћаја едуковала пешаке у Пожеги, Бајиној Башти и Чајетини

11. јун 2021.

Литерарни конкурс „Зоран Теодосић”

12. мај 2021.

Резултате Литерарног конкурса „Зоран Теодосић“ можете видети овде. Победници конкурса ће бити накнадно обавештени о термину доделе награда. Захваљујемо се свим учесницима конкурса и надамо се да ћемо се дружити и следеће године.

Награда за Андреја

06. април 2021.

Наши ученици, Марко Станојевић и Оливер Лазовић из IСЦ, Лазар Селаковић из IIСЦ и Андреј Кујунџић из IIТ1 учествовали су на Ликовном конкурсу „Дај ми реч да је насликам“ који је организовала ОШ „Свети Сава“ из Шапца у сарадњи са библиотеком шабачком.
Уз подршку својих наставника ученици наше школе су послали своје радове, а није изостала ни награда. Ученик Андреј Кујунџић освојио је трећу награду за свој ликовни рад у категорији средњошколаца.
Свечани догађај обележен приредбом, отварањем изложбе ликовних радова и уручењем награда најуспешнијим ученицима, међу којима је био наш ученик Андреј Кујунџић, одиграо се 2. априла. Овај дан се обележава као Међународни дан дечје књиге и Светски дан особа са аутизмом.
Награђени рад:

Обележавање школске славе Светог Саве и Дана школе

31. јануар 2020.

Драги ученици, уважени родитељи, поштоване колеге и посетиоци сајта, 27. јануара наша школа традиционално обележава школску славу Светог Саву и Дан школе. Опширније...

Још једна награда за "Петљу"!

28. јануар 2021.

Часопис "Петља" из 2020. године је освојио трећу награду на конкурсу Друштва за српски језик и књижевност Србије за најбоље основношколске и средњошколске часописе. Још једном хвала свима који су учествовали у њеном стварању и помогли да квалитет нашег школског часописа буде препознат на националном нивоу.

Списак награђених и похваљених средњошколских листова на овом конкурсу можете погледати овде.

Светосавске захвалнице града додељене у нашој школи

28. јануар 2021.

Наша драга колегиница, Снежана Недељковић, један је од три добитника захвалнице Града Ужица... (опширније у извештају сајта Инфоера)

Петља наставља да ниже успехе!

29. децембар 2020.

На конкурсу 5. БЕЛЛИСТ-а, БЕОГРАДСКОГ ЛИСТАЊА СРЕДЊОШКОЛСКИХ ЛИСТОВА 2019/2020. године наш часопис освојио је две награде: ДРУГО МЕСТО и НАГРАДУ ЗА НАЈБОЉУ НАСЛОВНУ СТРАНУ.

Награђени 29. број Петље појавио се са новом уређивачком концепцијом, тематском разноврсношћу и занимљивим садржајима. Ни овај број часописа није изоставио ништа што одражава живот и рад школе, креативну и стваралачку активност ученика, посвећеност наставника, обогатио je ваннаставне активности и испунио обавезу према историји и традицији овог значајног часописа.

Петља је још једном показала да ниједног правог успеха нема без рада и љубави, што је и овај пут препознато и награђено. Радости има једино уз схватање да смо нешто постигли, а постигли смо да се развијамо се кроз рад, игру, стварање, машту, учење, и на тај начин нашим читаоцима донели смо још једну Петљу.

Хвала свима који су учествовали у њеном стварању и помогли да буде објављен 29. број Петље!

Архива:  2019/2020.  2018/2019.  2017/2018.  2016/2017.  2015/2016.  2014/2015.   2013/2014.   2012/2013.