Вести 2019/2020. године

Наградили смо најуспешније ученике

23. јун 2020.

Упросторијама школске библиотеке, уз поштовање свих епидемилошких мера, наградили смо најбоље ученике у овој ванредној 2019/2020. школској години.

Мере превенције приликом доласка у школу у наредном периоду

30. мај 2020.

- Обавештење за наставнике
- Обавештење за ученике
- Препоруке за спречавање ширења Коронавируса
- Правилно прање руку

Акцијa "Читајмо гласно"

28. фебруар 2020.

28. фебруар - Национални дан књиге обележен је у школској библиотеци Техничке школе "Радоје Љубичић". Акцију "Читајмо гласно" је по трећи пут иницирало Друштво школских библиотекара Србије. Школски библиотекар Весна Тадић је реализовала акцију под слоганом "КО ЧИТА ЗЛО НЕ МИСЛИ" заједно са ученицима Библиотечке секције и са свим ученицима који су између 11.00 и 12.20 били корисници школске библиотеке... (опширније)

Обележили смо Дан школе и Савиндан

27. јануар 2020.

У Техничкој школи "Радоје Љубичић" је од 21 - 27. 1. 2020. обележена недеља посвећена Савиндану, Дану школе и промоцији новог 29. броја школског часописа "Петља" који уређују ученици и запослени у школи. Посетиоци су могли погледати: изложбу радова и макета (Стручно веће грађевинарства) у холу школе, модну ревију у организацији Модне секције и наставника практичне наставе у текстилству (дуално образовање) у холу школе, слагалицу и квиз - такмичење ученика у организацији Стручног већа грађевинарства у холу школе, Nikola Tesla's life and work, угледна активност у организацији просесора енглеског језика, презентацију "Мурали" у организацији стручног већа грађевине у школској библиотеци, слагалицу - такмичење ученика (Стручно веће грађевинарства) у библиотеци, ревију фризура у организацији Стручног већа личних услуга у холу школе, презентацију радова Библиотечке секције, друштвено - корисног рада у библиотеци и заједничких радова у организацији школског библиотекара и чланова секције у библиотеци, савремене системе на возилу (Стручно веће саобраћаја) у холу школе, презентацију са стручног излета (Стручно веће грађевинарства) у библиотеци, квиз и слагалицу - такмичење ученика (Стручно веће грађевинарства) у холу школе, дан презентације у организацији професора енглеског језика. Свечана приредба поводом Савиндана и Дана школе и промоција часописа "Петља" у организацији Стручног већа српског језика и књижевности, професора историје и професора музичке културе је одржана у холу школе 27.1.2020. године.

Одржана трибина у библиотеци

17. јануар 2020.

Предавач на трибини је био бивши ученик наше школе Милош Обрадовић. Трибина се бавила питањима како од ученика средње школе постати веома успешан грађанин, о искуствима и савету у вези са Ученичким паламетном, пројектима у дуалном образовању, али и анегдотама из средње школе. Трибину организовала библиотекар Весна Тадић.

Дуга награда на конкурсу „Хештег нб“

30. децембар 2019.

У оквиру пројекта под називом „Забележи тренутак“ који је Народна библиотека Ужице реализовала у сарадњи са Удружењем ОСИ Минимас, додељене су награде учесницима конкурса „Хештег нб“ за најбоље фотографије објављене на Инстраграму. Наша ученица Ивана Богојевић је добитница друге награде.

Опширније у прилогу ТВ5.

Садашње архитекте одржале наставу будућим

15. децембар 2019.

Наташа и Никола Секулић, наши бивши ђаци, одржали су час нашим архитектонцима.

Посета НАВАК-у

05. децембар 2019.

У оквиру акције "Живот за младе возаче" коју заједнички спроводе МУП и НАВАК, 34 ученика из одељења IVС1, IVС2 и IVГ1 имали су бесплатан тренинг у НАВАК-у.

Додела захвалница на Грађевинском факултету у Београду

30. новембар 2019.

Захваљујући посвећености и педагошком умећу наших наставника у подручју рада грађевинарство, велики број наших ученика развије своја интересовања за природне и техничке науке и настави свој образовни пут управо на Грађевинском факултету у Београду. Тим поводом на свечаности одржаној 29.11.2019. године у име наше школе захвалницу су примиле директорка Данијела Ненадић и наставница Весна Ристић.

Реформа средњег стручног образовања

26. новембар 2019.

Представници наше школе, директорка Данијела Ненадић и наставница Миљка Милићевић, присуствали су на скупу поводом завршетка текуће фазе пројекта Немачке развојне сарадње "Реформа средњег стручног образовања". Наша школа је једна од 6 школа у којој се већ трећу годину у оквиру овог пројекта по моделу дуалног образовања реализује образовни профил Модни кројач. Радови наших ученика имали су запажену изложбу на овом скупу.

Ученици IIГ3 на практичној настави

20. новембар 2019.

ТВ 5 о промоцији "Петље" на Сајму књига

11. новембар 2019.

Успешно завршена промоција "Петље" на Сајму књига

26. октобар 2019.

Новинари Петље - Наташа Јанковић, Филип Миросављевић, Филип Грујић, Валентина Ђокић промовисали су наш часопис на Сајму књига у оквиру промоције школских часописа чланица Уније синдиката просветних радника Србије. Помогли су нам и бивши ђаци наше школе - Стефан Грујић, некада такође новинар Петље и Раде Јањић, награђивани глумац.

Посета ученика IVС2 одељења ЈКП "Дубоко"

10. октобар 2019.

Планинарска акција "Видиковци Забучја"

22. септембар 2019.

Планинарска акција ученика и наставника наше школе, која је подразумевала је обилазак више видиковаца на Забучју са погледом на Сурдук, кањон Ђетиње, Тврђаву Стари Град и град Ужице, изведена је успешно о чему сведочи и филм од материјала са пешачења.

Архива:  2019/2020.  2018/2019.  2017/2018.  2016/2017.  2015/2016.  2014/2015.   2013/2014.   2012/2013.