Вести 2020/2021. године

Оне су најбоље

11. јун 2021.

Да се у нашој школи вредно ради, показује одељење IVг1 – архитектонски техничар које је изнедрило четири носиоца Вукове дипломе и Ђака генерације.

Сара Ристановић као да се "прошетала" кроз нашу школу, добијајући успут само петице. Успут, нашла је времена и за спорт и забаву, дружење… Уз све њено ангажовање на активностима и мимо редовне наставе, савладане програме ИС Петница, није било никакве дилеме ко ће понети престижно звање Ђака генерације уз Вукову диплому.

Милица Богдановић заслужила је Вукову диплому потпуно ненаметљиво, тихо… Увек је имала одговор иако то често није показивала, не желећи да се истиче, намеће... Вукова диплома отишла је у праве руке.

Јелена Дромњаковић, увек насмејана, са лакоћом је савладала све садржаје које је школа постављала и наметала. Није јој тешко пало ни путовање, ни одвајње од породице, храбро се суочавала са свим изазовима и успела. Вукова диплома само је мала сатисфакција за све што је урадила.

Тијана Божовић je понела Вукову диплому као круну свог труда током четири године у архитектонским техничарима. Мајстор лепе писане речи, повезала је своја интересовања. Резултат није изостао, Вукова диплома красиће њену збирку признања. Надамо се да ће наши Вуковци и Ђак генерације успешно наставити своје школовање и у свом будућем послу остaти једнако успешни као што су били као ученици наше школе.

Честитамо им!

Полагање завршног испита

11. јун 2021.

Возачи моторних возила су први пут по иновираном програму полагали завршни испит. Галерију можете погледати на нашој Facebook страници.

Обележили смо Међународни дан заштите животне средине

6. jун 2021.

Низом активности у којима су учествовали наставници, ученици наше школе и њихови родитељи, посветили смо једну седмицу заштити животне средине. Чланови еколошке секције су обележили стабла у граду њиховим латинским и народим именима, осликавали су плато испред школе и сређивали су школу. Галерију можете погледати на нашој Facebook страници.

Обележавање стабала: Осликавање платоа: Сређивање школе:

Трибина "Још увек возим"

12. мај 2021.

Уз подршку Савета за безбедност саобраћаја Ужица и, наравно, Агенције за безбедност саобраћаја, одржана је трибина за матуранте наше школе. Предвачи су били Вељко Чурчић из АБС и Славиша Савић из ЈУВ. Опширније o овој теми и великој заинтересованости наших ученика можете погледати и на сајту Агенције за безбедност саобраћаја на овом линку. Галерију можете погледати на нашој Facebook страници.

Секција за безбедност саобраћаја едуковала пешаке у Пожеги, Бајиној Башти и Чајетини

11. јун 2021.

Литерарни конкурс „Зоран Теодосић”

12. мај 2021.

Резултате Литерарног конкурса „Зоран Теодосић“ можете видети овде. Победници конкурса ће бити накнадно обавештени о термину доделе награда. Захваљујемо се свим учесницима конкурса и надамо се да ћемо се дружити и следеће године.

Награда за Андреја

06. април 2021.

Наши ученици, Марко Станојевић и Оливер Лазовић из IСЦ, Лазар Селаковић из IIСЦ и Андреј Кујунџић из IIТ1 учествовали су на Ликовном конкурсу „Дај ми реч да је насликам“ који је организовала ОШ „Свети Сава“ из Шапца у сарадњи са библиотеком шабачком.
Уз подршку својих наставника ученици наше школе су послали своје радове, а није изостала ни награда. Ученик Андреј Кујунџић освојио је трећу награду за свој ликовни рад у категорији средњошколаца.
Свечани догађај обележен приредбом, отварањем изложбе ликовних радова и уручењем награда најуспешнијим ученицима, међу којима је био наш ученик Андреј Кујунџић, одиграо се 2. априла. Овај дан се обележава као Међународни дан дечје књиге и Светски дан особа са аутизмом.
Награђени рад:

Обележавање школске славе Светог Саве и Дана школе

31. јануар 2020.

Драги ученици, уважени родитељи, поштоване колеге и посетиоци сајта, 27. јануара наша школа традиционално обележава школску славу Светог Саву и Дан школе. Опширније...

Још једна награда за "Петљу"!

28. јануар 2021.

Часопис "Петља" из 2020. године је освојио трећу награду на конкурсу Друштва за српски језик и књижевност Србије за најбоље основношколске и средњошколске часописе. Још једном хвала свима који су учествовали у њеном стварању и помогли да квалитет нашег школског часописа буде препознат на националном нивоу.

Списак награђених и похваљених средњошколских листова на овом конкурсу можете погледати овде.

Светосавске захвалнице града додељене у нашој школи

28. јануар 2021.

Наша драга колегиница, Снежана Недељковић, један је од три добитника захвалнице Града Ужица... (опширније у извештају сајта Инфоера)

Петља наставља да ниже успехе!

29. децембар 2020.

На конкурсу 5. БЕЛЛИСТ-а, БЕОГРАДСКОГ ЛИСТАЊА СРЕДЊОШКОЛСКИХ ЛИСТОВА 2019/2020. године наш часопис освојио је две награде: ДРУГО МЕСТО и НАГРАДУ ЗА НАЈБОЉУ НАСЛОВНУ СТРАНУ.

Награђени 29. број Петље појавио се са новом уређивачком концепцијом, тематском разноврсношћу и занимљивим садржајима. Ни овај број часописа није изоставио ништа што одражава живот и рад школе, креативну и стваралачку активност ученика, посвећеност наставника, обогатио je ваннаставне активности и испунио обавезу према историји и традицији овог значајног часописа.

Петља је још једном показала да ниједног правог успеха нема без рада и љубави, што је и овај пут препознато и награђено. Радости има једино уз схватање да смо нешто постигли, а постигли смо да се развијамо се кроз рад, игру, стварање, машту, учење, и на тај начин нашим читаоцима донели смо још једну Петљу.

Хвала свима који су учествовали у њеном стварању и помогли да буде објављен 29. број Петље!

Архива:  2020/2021.  2019/2020.  2018/2019.  2017/2018.  2016/2017.  2015/2016.  2014/2015.   2013/2014.   2012/2013.